Sesja zdjęciowa – plener ślubny

Planując swoją sesję zdjęciową, powinniśmy dokładnie zastanowić się, jak chcemy by wyglądała. Przede wszystkim, musimy zastanowić się, czy to ma być sesja plenerowa, czy raczej wykonywana w studio u fotografa. Jeśli wybraliśmy tą pierwszą opcję, mamy całą masę możliwości, jednak powinniśmy jasno określić, w jakim klimacie chcemy by były nasze zdjęcia i jak ma wyglądać nasz sceneria, ponieważ to my raczej musimy dopasować się do niech.

Chyba, że dysponujemy samochodem i jesteśmy w stanie dojechać w każde miejsce, w całym kraju, a nawet na świecie, co przy większych sesjach, na przykład dla znanych magazynów, jest to bardzo normalna kwestia.

Sesja plenerowa ma niestety jeszcze jeden minus, ponieważ odpowiednio do klimatu zdjęć, musimy dobrać dobrą porę roku, porę dnia, a nawet warunki atmosferyczne.

Nie jest to do końca wygodne, ponieważ jeśli na przykład nie wyrobimy się odpowiednio w czasie z wykonaniem zadania, będziemy musieli zrobić kolejne podejście w innym terminie i wszystkie przygotowania rozpocząć od nowa, a one również nie zajmują mało czasu, ponieważ jeśli współpracujemy z modelką, to musimy skorzystać z charakteryzacji wizażystki, a do tego stylista, który odpowiednio ją ubierze i dopasuje wszystko tak jak powinno być. Więc, nie wyrobienie się z założonym planem, w odpowiednim czasie, przy sesji plenerowej, oznacza dla nas poniesienie dodatkowych kosztów i w takim wypadku my musimy pokryć je raz jeszcze, chyba, że z czyjejś innej winy taka sytuacja ma miejsce.