Jak szukać dobrego fotografa ślubnego?

Szukając fotografa ślubnego, nigdy nie powinniśmy robić tego w ciemno, zawsze powinniśmy dokładnie zweryfikować jego umiejętności, za pomocą obejrzenia portfolio. Pamiętajmy, że obecnie konkurencja jest bardzo duża i mamy w czym wybierać, a nawet jeśli w naszej okolicy nie ma nikogo zaufanego, kto byłby w stanie wykonać, świetnej jakości zdjęcia ślubne, zawsze możemy skorzystać z konkurencyjnej oferty, osoby która mieszka oddalona o kilkanaście kilometrów i po prostu dopłacić różnice w cenie, a mieć stu procentową gwarancję, że zdjęcia będą na prawdę profesjonalne.

Bardzo często zdarzają się sytuacje, że w danej okolicy jest tylko jeden fotograf, to trzyma on tak jakby monopol na ten rynek i podnosi ceny bardzo wysoko i w momencie, gdy będziemy próbować ściągnąć innego fotografa, może okazać się, że cena będzie dosłownie ta sama, nawet po doliczeniu kosztów dojazdu.

Nigdy nie ulegajmy presji, ponieważ zdjęcia ślubne, nie muszą być klasyczne i wyglądać dokładnie tak jak u każdego. Warto jest w tym wypadku wprowadzić trochę inwencji twórczej i sporo przed dokonaniem sesji zdjęciowej, powinniśmy określić jaką mamy wizje naszemu artyście, tak by on mógł przedstawić nam kilka ciekawych propozycji i dokładnie się przygotować do tego.

Warto jest również otworzyć się na różne propozycje, a nie negować każdy ciekawy pomysł autora zdjęć, a po sesji stwierdzić, że jest ona zwykła i niczym się nie wyróżnia, ponieważ fotograf również bardzo mocno chce zadowolić nasze potrzeby, wykonać jak najlepsze zdjęcia ślubne, którymi śmiało będzie mógł się później pochwalić w swoim portfolio.