Fotograf na wesele, kilka refleksji

Znalezienie prawdziwego profesjonalisty, który wykona dla nas w stu procentach zlecenie, może nie być proste, zwłaszcza jeśli szukamy prawdziwego fachowca, który ma wykonać fotografię na weselu. Dlaczego jest to tak problematyczne?

Ponieważ jak na pewno każdy z nas zdaje sobie sprawę, wesela są bardzo często po prostu nie obliczalne i dzieją się rzeczy, które po prostu trzeba uwiecznić, ze względu, że są to momenty, które na pewno będą miło wspominane po wielu latach. Jednak to wymaga od osoby robiącej zdjęcia, bardzo dużej podzielności uwagi i spostrzegawczości.

Dobry fotograf na wesele, jest to osoba, która potrafi być dosłownie wszędzie i nie skupiać się jedynie na kilku wybranych osobach i parach, oczywiście najwięcej musi być pary młodej, ponieważ to oni są najważniejsi tej nocy, jednak na pewno również dobrze jest uwiecznić gości i pokazać to jak świetnie się bawili na naszej imprezie.

Po za tym, jest to trudne zadanie, ze względu na warunki, bardzo często jest problem z dobrym uchwyceniem osób, które są już po spożyciu napojów wyskokowych.

Po za tym, warto jest również wcześniej ustalić godzinę, do której dany fotograf będzie u nas na weselu i przed wpłacić jedynie zaliczkę, resztę pieniędzy dopiero po zrealizowaniu wszystkich warunków umowy.

Pamiętajmy o tym, że nie dostaniemy zdjęć od razu na następny dzień, ponieważ usługa fotografa obejmuje przeważnie również wyselekcjonowanie tych najlepszych i obrobienie ich, tak by wyglądały jeszcze lepiej. a my razem z nimi.